Kompendium

Cięcie profili

Istnieje wiele materiałów o różnych właściwościach, które mogą posłużyć do produkcji profilu. Najpopularniejsze z nich to stal nierdzewna, tworzywo sztuczne i stal czarna. Podczas obróbki profili bardzo ważna jest nie tylko jakość, istotne są również precyzja, prędkość cięcia i inne czynniki. W Eckert wiemy, że poszczególne profile różnią się od siebie właściwościami. Dlatego oferujemy szeroką gamę maszyn do obróbki profili. Zapewniają one zarówno wysoki poziom komfortu użytkownika, jak i możliwość produkcji seryjnej w nienagannej jakości.

Cięcie blach

Cięcie blach odgrywa szczególnie ważną rolę w wielu różnych gałęziach przemysłu. Jeżeli szukasz odpowiedniej metody cięcia różnych blach, Eckert to odpowiedź na Twoje potrzeby. Nowoczesne maszyny wyposażone w najnowszą technologię doskonale sprawdzają się w obróbce różnych arkuszy z różnych materiałów. Nowoczesne i jednocześnie intuicyjne dla użytkownika oprogramowanie oraz możliwość wprowadzenia własnych ustawień pozwala na dopasowanie systemu cięcia do indywidualnych właściwości blachy. Wybierz pierwszorzędną jakość cięcia, wysoką prędkość i rezultaty, które spełnią Twoje wymagania.

Cięcie metalu

Metal jest najczęściej przetwarzanym surowcem na maszynach CNC. Jeżeli zależy Ci na szybkim i precyzyjnym procesie cięcia różnych elementów metalowych, przecinarki Eckert to właściwy wybór. Proces cięcia jest dostosowywany w zależności od rodzaju obrabianego detalu. W Eckert kierujemy się najnowszymi technikami, zaawansowanym oprogramowaniem i precyzyjnym cięciem.

Cięcie rur

Podczas cięcia rur liczy się precyzja, jakość i prędkość, niezależnie czy rura jest plastikowa, stalowa czy grubościenna.  Rodzaj materiału, średnica oraz grubość ścianki to podstawowe właściwości, którymi należy kierować się podczas wyboru odpowiedniej przecinarki do rur. Firma Eckert oferuje urządzenia, które spełniają nawet najbardziej wymagające potrzeby. Maszyny Eckert gwarantują doskonałe rezultaty cięcia, ponieważ naszymi priorytetami są: implementacja najnowszych technologii, precyzyjne metody pracy i możliwość produkcji seryjnej.

Cięcie stali

Obecnie rynek przemysłowy oferuje kilka technologii cięcia detali ze stali, które w zależności od swojej specyfikacji odpowiadają na  różne potrzeby i wymagania użytkowników. W zależności od grubości materiału, rodzaju stali i pożądanego efektu zalecamy cięcie laserem, plazmą, tlenem lub wodą. Każda z naszych maszyn jest inna, ale wszystkie pracują wydajnie, są bardzo precyzyjne oraz gwarantują oczekiwane rezultaty. Dotyczy to zarówno zleceń indywidualnych jak i dużych seryjnych produkcji.

Cięcie stali nierdzewnej różnymi technologiami

Stal nierdzewna ze względu na swoje właściwości jest wyjątkowo popularnym materiałem. Jeżeli jesteś zainteresowany obróbką stali nierdzewnej i szukasz odpowiedniego rozwiązania dla siebie, Eckert to doskonała odpowiedź na Twoje potrzeby. Nasza oferta obejmuje zróżnicowane maszyny do cięcia i obróbki detali ze stali nierdzewnej. Priorytety, którymi się kierujemy to precyzja, komfort użytkownika oraz nowoczesna technologia.

Jakich błędów należy unikać podczas cięcia plazmowego?

Plazma to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod separacji materiału. Koszt zakupu oraz eksploatacji urządzenia jest relatywnie niski, a cięcie szybkie oraz precyzyjne. Należy jednak unikać błędów, które obniżają wydajność i narażają przecinarkę na awarię.

Innowacje w zakresie cięcia i obróbki profili. System ESP oraz funkcja SPA.

Rozwiązania oferowane przez firmę Eckert odmieniają jakość cięcia profili. Możliwości cięcia, obróbki oraz nanoszenia otworów przelotowych uległy znacznej poprawie, a ich wykonanie nie było jeszcze tak precyzyjne jak teraz.

Koncepcja Przemysłu 4.0 – jakie wymagania są stawiane wobec użytkowników w dobie czwartej rewolucji przemysłowej?

Odkryj świat najnowszych zmian oraz technologii wprowadzonych przez czwartą rewolucję przemysłową. Rozwiązania proponowane przez lidera w branży maszyn do cięcia CNC zaskoczą cię swoją innowacyjnością!

Plazma – na czym dokładnie polega cięcie plazmowe

Cięciem plazmowym nazywamy technikę cięcia metalu, której istotą jest jego topienie i wyrzucanie ze szczeliny cięcia. Cały proces odbywa się za pomocą specjalnego, plazmowego łuku elektrycznego, działającego pod wpływem dużej energii kinetycznej. Aby proces cięcia przebiegał poprawnie, niezbędne jest utrzymanie jarzącego się łuku pomiędzy materiałem ulegającym przecięciu a elektrodą nietopliwą. Przepuszczany przez jarzący się łuk elektryczny strumień sprężonego powietrza powoduje jonizację, a także wysokie zagęszczenie mocy.

Ranking przecinarek plazmowych – 2019/2020

Przecinarki plazmowe stanowią jedną z najprężniej rozwijających się i najefektywniejszych metod cięcia metali. Istnieje wiele parametrów pomagających w doborze najlepszego urządzenia, które najszybciej zagwarantuje pożądane efekty. Czynnik podstawowy, który jest niezbędny do określenia przed zakupem urządzenia, to rodzaj metalu, z jakim będzie pracować przecinarka oraz jego grubość. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli spełniających różne kryteria. W zależności od zastosowania ranking najlepszych modeli może się różnić. Dlatego właśnie warto spojrzeć na topowe modele w szerszej perspektywie, biorąc pod uwagę parametry, cenę oraz ekonomię.

Zasada działania oraz zastosowanie palnika acetylenowo-tlenowego w przemyśle

Do czego używa się palnika acetylenowo-tlenowego? Wykorzystujące metodę cięcia gazowego palniki acetylenowo-tlenowe są jednymi z najpopularniejszych narzędzi służących do rozdzielania metali o właściwościach niskostopowych oraz niskowęglowych. Proces cięcia materiału metalowego polega na doprowadzeniu go do temperatury, w której w kontakcie z palnikiem ulega spaleniu i ulotnieniu się w postaci tlenku metalu. Taki efekt jest możliwy jedynie dzięki zastosowaniu odpowiednio skonstruowanych palników, które potrafią wymieszać tlen z konkretnymi proporcjami gazu palnego.

Co warto wiedzieć o cięciu plazmą?

Cięcie plazmowe to niewątpliwie najpopularniejsza technologia cięcia CNC. Korzystając z wieloletniego doświadczenia firmy Eckert, postanowiliśmy stworzyć zbiór porad dotyczących cięcia plazmowego, w oparciu o problemy, z którymi spotykamy się na co dzień. Mamy nadzieję, że ułatwią one pracę operatorom przecinarek oraz skłonią do lepszej dbałości o maszynę.

Cięcie materiałów kompozytowych za pomocą maszyn do cięcia CNC

Maszyny do cięcia CNC kojarzone są głównie z obróbką elementów metalowych, niekiedy także kamiennych. Jednak dwie z technologii cięcia - wodna oraz laserowa umożliwiają pracę z większą ilością materiałów. Ciekawym przykładem są zwłaszcza tworzywa sztuczne, wykorzystywane w przemyśle coraz częściej, głównie ze względu na swoje właściwości. Bardzo pożądane są na przykład materiały, które zachowują ogromną wytrzymałość, pozostając przy tym lekkimi i elastycznymi. Jakie są w obróbce? Czy wszystkie można ciąć w podobny sposób?

Sytuacja i trendy rozwojowe w branży maszyn do cięcia CNC

Maszyny do cięcia CNC tylko pozornie nie ulegają zmianom. W rzeczywistości, jest to branża bardzo silnie oparta na innowacjach, które stale są wdrażane w nowych urządzeniach. Jakkolwiek obecnie nie ma szans na pojawienie się nowej technologii cięcia, to rozwój skupia się na optymalizacji parametrów, które decydują o atrakcyjności urządzenia dla użytkownika.

Chcesz wiedzieć więcej?

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.