Kompendium

Koncepcja Przemysłu 4.0 – jakie wymagania są stawiane wobec użytkowników w dobie czwartej rewolucji przemysłowej?

Odkryj świat najnowszych zmian oraz technologii wprowadzonych przez czwartą rewolucję przemysłową. Rozwiązania proponowane przez lidera w branży maszyn do cięcia CNC zaskoczą cię swoją innowacyjnością!

Plazma – na czym dokładnie polega cięcie plazmowe

Cięciem plazmowym nazywamy technikę cięcia metalu, której istotą jest jego topienie i wyrzucanie ze szczeliny cięcia. Cały proces odbywa się za pomocą specjalnego, plazmowego łuku elektrycznego, działającego pod wpływem dużej energii kinetycznej. Aby proces cięcia przebiegał poprawnie, niezbędne jest utrzymanie jarzącego się łuku pomiędzy materiałem ulegającym przecięciu a elektrodą nietopliwą. Przepuszczany przez jarzący się łuk elektryczny strumień sprężonego powietrza powoduje jonizację, a także wysokie zagęszczenie mocy.

Ranking przecinarek plazmowych – 2019/2020

Przecinarki plazmowe stanowią jedną z najprężniej rozwijających się i najefektywniejszych metod cięcia metali. Istnieje wiele parametrów pomagających w doborze najlepszego urządzenia, które najszybciej zagwarantuje pożądane efekty. Czynnik podstawowy, który jest niezbędny do określenia przed zakupem urządzenia, to rodzaj metalu, z jakim będzie pracować przecinarka oraz jego grubość. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele modeli spełniających różne kryteria. W zależności od zastosowania ranking najlepszych modeli może się różnić. Dlatego właśnie warto spojrzeć na topowe modele w szerszej perspektywie, biorąc pod uwagę parametry, cenę oraz ekonomię.

Zasada działania oraz zastosowanie palnika acetylenowo-tlenowego w przemyśle

Do czego używa się palnika acetylenowo-tlenowego? Wykorzystujące metodę cięcia gazowego palniki acetylenowo-tlenowe są jednymi z najpopularniejszych narzędzi służących do rozdzielania metali o właściwościach niskostopowych oraz niskowęglowych. Proces cięcia materiału metalowego polega na doprowadzeniu go do temperatury, w której w kontakcie z palnikiem ulega spaleniu i ulotnieniu się w postaci tlenku metalu. Taki efekt jest możliwy jedynie dzięki zastosowaniu odpowiednio skonstruowanych palników, które potrafią wymieszać tlen z konkretnymi proporcjami gazu palnego.

Co warto wiedzieć o cięciu plazmą?

Cięcie plazmowe to niewątpliwie najpopularniejsza technologia cięcia CNC. Korzystając z wieloletniego doświadczenia firmy Eckert, postanowiliśmy stworzyć zbiór porad dotyczących cięcia plazmowego, w oparciu o problemy, z którymi spotykamy się na co dzień. Mamy nadzieję, że ułatwią one pracę operatorom przecinarek oraz skłonią do lepszej dbałości o maszynę.

Cięcie materiałów kompozytowych za pomocą maszyn do cięcia CNC

Maszyny do cięcia CNC kojarzone są głównie z obróbką elementów metalowych, niekiedy także kamiennych. Jednak dwie z technologii cięcia - wodna oraz laserowa umożliwiają pracę z większą ilością materiałów. Ciekawym przykładem są zwłaszcza tworzywa sztuczne, wykorzystywane w przemyśle coraz częściej, głównie ze względu na swoje właściwości. Bardzo pożądane są na przykład materiały, które zachowują ogromną wytrzymałość, pozostając przy tym lekkimi i elastycznymi. Jakie są w obróbce? Czy wszystkie można ciąć w podobny sposób?

Sytuacja i trendy rozwojowe w branży maszyn do cięcia CNC

Maszyny do cięcia CNC tylko pozornie nie ulegają zmianom. W rzeczywistości, jest to branża bardzo silnie oparta na innowacjach, które stale są wdrażane w nowych urządzeniach. Jakkolwiek obecnie nie ma szans na pojawienie się nowej technologii cięcia, to rozwój skupia się na optymalizacji parametrów, które decydują o atrakcyjności urządzenia dla użytkownika.

Koszty eksploatacyjne waterjeta

Technologia cięcia strumieniem wody jest bardzo złożona pod względem zmiennych, które tworzą koszty eksploatacji maszyny. Celem niniejszego artykułu jest ustalenie wszystkich czynników, które mają wpływ na kształtowanie kosztu eksploatacyjnego maszyny oraz wskazanie ich wpływu względem siebie na skutek zmian wartości parametrów, które charakteryzują dane zmienne.

Bezpieczeństwo podczas pracy z maszynami do cięcia CNC

Bezpieczeństwo jest wartością w życiu codziennym oraz w miejscu pracy, której nie sposób w pełni oszacować lub wycenić. Zagrożenie zawsze będzie zjawiskiem niepożądanym, które powinno być eliminowane poprzez stosowanie różnego rodzaju zabezpieczeń, których skuteczność została uprzednio sprawdzona.

Chcę kupić maszynę do cięcia laserem - jak i dlaczego?

Dlaczego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup maszyn tnących w technologii laser fiber? Jedno jest pewne - na pewno nie z powodu ceny. Ze wszystkich dostępnych technologii, maszyny tego typu są właśnie najdroższe. Musi zatem oferować możliwości, które bezapelacyjnie spychają inne - tańsze - maszyny na dalszy plan.

Jak mądrze dokonać zakupu maszyny do cięcia strumieniem wody?

Zakup maszyny do cięcia wody powinien być poprzedzony dokładną analizą rynku. Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że nieustannie pojawiają się nowe możliwości i rozwiązania. Warto zacząć poznawać je już na kilka miesięcy przed planowanym zakupem przecinarki, aby być pewnym, które nowości pomogą w optymalizacji parametrów produkcji, a które są zbędne w danym przypadku.

Technologia laserowa czy technologia plazmowa

Producenci maszyn do cięcia rozpisują się na temat porównania technologii i przekonują do wyższości produkowanych przez siebie rozwiązań nad innymi dostępnymi na rynku. Jest to naturalne z punktu widzenia marketingowego. Warto jednak zastanowić się, czy producent jednego rozwiązania technologicznego może w wiarygodny sposób odnieść się do innych dostępnych na rynku, a przede wszystkim czy ma dostateczną wiedzę, aby móc w ogóle porównywać.

Laser do zadań specjalnych

Postęp technologiczny oraz rosnące wymagania ze strony przedsiębiorstw zajmujących się obróbką metali sprawiają, że wykorzystywane dotychczas lasery CO2 powoli zostają zastępowane nowoczesną technologią światłowodową. Coraz więcej firm stoi przed wyborem: nieco tańsze w zakupie rozwiązanie CO2 czy innowacyjny laser Fiber. Odpowiedź jest bardzo prosta.

Światowa technologia już w Polsce!

Aby Firma mogła rozwijać się, konieczne jest inwestowanie w nowoczesne rozwiązania. Firma Projekt-Pol z Sosnowca zdecydowała się na wdrożenie w swoim parku maszynowym innowacyjnej maszyny Laser Fiber Firmy ECKERT. O powodach, dla których warto było zdecydować się na najnowszą technologię, i o wymiernych korzyściach, jakie przynosi bycie krok przed konkurencją, rozmawiamy z Alfredem Gazy, włascicielem Firmy Projekt-Pol.

Technologia laserowa typu fiber

Laser Fiber (nazywany też światłowodowym), w odróżnieniu od laserów pracujących w innej technologii (np. ze źródłem CO2 lub dyskowym), cechuje się zarówno światłowodowym źródłem, jak i światłowodowym prowadzeniem wiązki. W Fiber elementem czynnym jest światłowód domieszkiwany jonami pierwiastków ziem rzadkich, takimi jak erb, iterb, neodym i pompowany półprzewodnikowymi diodami laserowymi.

Chcesz wiedzieć więcej?

Chcesz wiedzieć więcej?

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.