Cięcie kamienia

07.07.2021, 10:38

Do niedawna jeszcze cięcie kamienia kojarzyło się z piłami i tarczami diamentowymi, które umożliwiały przecinanie kamienia tylko w linii prostej. Obecnie istnieją na rynku technologie, które otwierają nowe drogi i możliwości.

Do takich możliwości zaliczamy cięcie hydroabrazywne, czyli za pomocą strumienia wody z ewentualną domieszką ścierniwa (garnetu). Precyzyjna maszyna CNC wraz w pompą, która może wytworzyć ciśnienie nawet 6000 bar, pozwala na bardzo precyzyjne i co ważniejsze kształtowe cięcie kamienia. Wycinanie prostych lub artystycznych elementów w kamieniu naturalnym, gresie, ceramice, czy płytkach, staje się dziecinnie proste. Krawędzie kamienia są gładkie i nie wymagają dodatkowej obróbki.

Maszyny oferowane przez naszą firmę umożliwiają cięcie kamienia nawet do 250 mm grubości.

Nasze maszyny wykorzystywane są dziś w wielu europejskich krajach przy obróbce kamienia, cięciu płytek, bloków granitowych, itp.

Aby dostosować właściwe rozwiązanie do Państwa potrzeb, przed zakupem przecinarki, umożliwiamy przeprowadzenie w naszej fabryce praktycznych testów cięcia. Podczas takiej fazy testowej jesteście Państwo mile widziani i możecie się sami przekonać, czy wasze oczekiwania mogą zostać spełnione.

Podziel się na mediach społecznościowych:
Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki.